Софияweather icon15°
Пловдивweather icon15°
Варнаweather icon16°

Титан обра титлите на държавното
Варненският клуб по вдигане на тежести Титан направи фурор на държавното лично-отборно първенство за всички възрасти в Сопот. Възпитаниците на треньора Живко Николов взеха 12 медала – 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови, а в отборното са първи при мъжете и кадетите и трети при момчетата. Шампиони станаха Костадин Петров при мъжете, Николай Георгиев – кадети, и Десислава Стоянова – кадетки.
„Много силно представяне. Доволен съм от всички, направиха ме един щастлив наставник“, заяви за „Народно дело“ Живко Николов. Той допълни, че трима техни състезатели са на лагер с националния тим за европейското първенство за юноши до 20 години в Кипър в края на ноември. Това са Николай Георгиев, Костадин Петров и Мелкон Папазян. „Надявам се да се представят силно в контролите и да участват в първенството. Георгиев вече стана пети на европейско за кадети тази година, така че има възможност за ново престижно класиране“, допълни Николов.
Всички медалисти на Титан са ученици в Спортно училище „Георги Бенковски“. От тях само Костадин Петров е завършил миналата година.

Призьорите в Сопот

Шампиони: Костадин Петров – мъже, над 105 кг, Николай Георгиев - кадети, категория до 85 кг, Десислава Стоянова – кадетки, 63,5 кг
Вицешампиони: Стоян Петров – момчета, 45 кг, Христо Христов – момчета, 69 кг, Хенрик Тер-Гаманян – кадети, 69 кг, Христо Смалердос – кадети, 85 кг
Бронзови медалисти: Мелкон Папазян – мъже, 77 кг, Александър Иванов – мъже, 85 кг. Радослав Демиров – момчета, 62 кг, Меркан Мехмед – кадети, 56 кг, Денислав Хараланов – кадети, над 94 кг.

Дай мнение по статията (+):

Уважаеми читатели, уведомяваме ви, че коментарите ви в сайта НЕ са анонимни. Според Закона за електронните съобщения при поискване медиите са длъжни да предоставят на органите на реда IP адресите.

Мнения по темата (0)
» Коментирайте темите на Варна в нашата страница във Facebook!

Още в рубриката
Варненският клуб по вдигане на тежести Титан направи фурор на държавното лично-отборно първенство... Още
Волейболният отбор на Черно море-БАСК започна с победа новия сезон във Висшата лига, след като в... Още
Хандбалистите на Спартак победиха шампиона Фрегата с 26:21 (11:9) в мач от IV кръг на „А“ група в... Още
Отборът на Икономическия университет – Варна, стартира с разгромна победа новия сезон на... Още
Златко Янков подаде оставка като старши треньор на Спартак 1918 вчера сутринта. Причината са... Още